Participants from Portugal
High School | Team | Students | Teacher |
Alcanena | |||
Agrupamento de Escolas de Alcanena | LILA | Leonor Temudo Iolanda Pereira Gomes Lara Justo Lourenço António M. Henriques |
José Luís Chasqueira Fradique |
BBED | Bárbara dos Santos Beatriz Almeida Diana Rodrigues Frazão Francisco E. Sebastião |
José Luís Chasqueira Fradique | |
JODUGUIFRA | Duarte Mendonça João B. Nogueira Francisco F. Neves Rosa Guilherme Vieira |
José Luís Chasqueira Fradique | |
M2FRAMI | Mariana Fojo Gaivoto Mariana Vieira Ferreira Maria F. Gonzaga Miguel de Brito |
José Luís Chasqueira Fradique | |
M3R | Maria L. Soares Calado Matilde L. Carvalho Naia Margarida Freire Rafaela Oliveira Vicente |
José Luís Chasqueira Fradique | |
SAL | Andrei Lunin Sérgio Gonçalves Lourenço M. Vieira |
José Luís Chasqueira Fradique | |
FRAJOEC | Erica Pimenta Santos Clara Moço da Martinha Joana Carreira Santos Francisco Luís Jorge |
José Luís Chasqueira Fradique | |
GUJOJUN | Núria F. Branco Dias Joana M. B. Durão Julieta Khalyknazarova Gustavo Correia |
José Luís Chasqueira Fradique | |
DILECA | Diogo A. Faria Nóbrega Leonardo Rosa Antunes Carolina I. Rodrigues |
José Luís Chasqueira Fradique | |
RUPEM2 | Manuela Pires Oliveira Margarida Batista Pedro J. Parreira Rubén M. Pereira |
José Luís Chasqueira Fradique | |
DAM2 | Dário Gil Vieira Madalena Sacramento Maria M. Marques |
José Luís Chasqueira Fradique | |
Alenquer | |||
Escola Secundária Damião de Goes | Helius | Francisco Oliveira Bernardo Esteves Miguel Silva |
Isabel Maria da Silva Martins de Oliveira |
Rá | Afonso Yacelga Lourenço Machado Ana Firme Carolina Coelho |
Isabel Maria da Silva Martins de Oliveira | |
Fraunhofer | Miguel Linares Nicolau Tkach Ricardo Semkiv Raquel Sousa |
Isabel Maria da Silva Martins de Oliveira | |
Amadora | |||
Escola Secundária da Amadora |
Galileu Galilei | Inês Moreira Mafalda Veiga Rafael Madureira |
Daniel Morales Dias Duarte |
Horta | |||
Escola Secundária Manuel de Arriaga | Arriaguinhas | Matilde da Silva Pedro Rita Ribeiro Pinto Leonor Filipa Pereira Matilde Silveira Silva |
Marisa da Graça Medeiros Andrade |
Porto de Mos | |||
Agrupamento de Escolas de Porto de Mós | Pink Smurfs | Bruna Noiva Joana Borga Guilherme Inácio João Almeida |
Filomena Lages Miguel |
Star Chasers | André Ferreira Leonor Lopes Rodrigo Custódio Tiago Ferraria |
Filomena Lages Miguel | |
In the Sun | Maria João dos Santos Inês Galito Figueiredo João Martins de Jesus Martim Tavares Ferreira |
Hélder António Cacito Marto | |
Solar power | Jaime Santos Venda José Pedro Querido L. F. da Conceição Leonardo Grave Gomes |
Hélder António Cacito Marto | |
Tondela | |||
Escola Secundária c/ 3º Ciclo E. B. de Tondela |
9D | Leonor de Melo Simões Lourenço da Silva Maria Inês Costa Pereira Maria Clara Ferreira |
Ana Luísa Pinto da Silva |